درمان بیماری های مقعد با لیزر مقعدی لئوناردو با انعقاد بافت نرم

سودمندی استفاده از تکنولوژی لیزر در جراحی به اثبات رسیده است. دستاوردهای جدید در زمینه تکنولوژی لیزر در کنار استفاده از لیزرهای دایود نیمه رسانای پیشرفته روشی ایده‌آل را برای درمان بافت‌های بدن ارائه داده است. دستگاه‌های لیزر دایود مقرون به صرفه‌اند و با داشتن تجهیزات و فیبرهای اپتیکی باکیفیت مطمئن‌اند و این امکان را فراهم می‌آورند که بتوان درمان را ایمن‌تر و با قیمت کمتر انجام داد و در عین حال نتیجه بهتری نیز گرفت. لیزر لئوناردو (Leonardo) نوعی لیزر دیودی است. لیزر لئوناردو دارای ارگونومی و عملکردی است که مختص کاربردهای پزشکی طراحی شده است. لیزر لئوناردو برای  انعقاد بافت نرم ناحیه‌های زیر مناسب است:

جراحی کولورکتال (روده بزرگ و راست روده)، جراحی هموروئید با لیزر (HLP)، فیستول مقعدی (FiLaC)، تومور بافت نرم، پولیپ (آدنوم ویلوس و یا کولی پولیپوز)، تنگی مقعدی، زگیل تناسلی (کوندیلوماتا آکومیناتا)، شقاق (فیشر)، فیستول دنبالچه و mariscae.

امروزه جراحی با استفاده از لیزر لئوناردو یکی از بهترین روش ها برای درمان انواع بیماری ها از جمله بیماری های مقعدی همانند فیشر، هموروئید و فیستول به شمار می آید. از بارزترین مزایای درمان با استفاده از لیزر لئوناردو می توان به موارد زیر اشاره کرد:
درد کمتر: انرژی لیزر به طور خودکار، ضمن حرکت داخل بافت پایانه‌های عصبی را مسدود می‌کند. در نتیجه بیمار درد کمتری را پس از عمل حس می‌کند.
خونریزی کمتر: انرژی لیزر به موازات ابلیشن، رگ‌ها را به طور خودکار می‌بندد.
ورم کمتر: انرژی لیزر مجاری لنفاوی را به طور خودکار مسدود می‌کند.
بهبودی سریع‌تر: کم شدن ورم، درد و خونریزی به این معنا است که بیمار زودتر مرخص می‌شود و روال عادی زندگی را سریع‌تر ازسرمی‌گیرد.
ابلیشن: قابلیت منحصر به فرد لیزر برای ابلیشن (تبخیر یا زدودن) بافت موجب برتری آن نسبت به دیگر تجهیزات جراحی می‌شود.

متخصصان ما آماده ی درمان بیماران در زمینه انواع بیماری های مقعدی از جمله: هموروئید و فیستول با استفاده از دستگاه لیزر لئوناردو می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

لیزر و تاریخچه آن


لیزر سرواژه اصطلاح تقویت نور به روش گسیل القایی تابش است. لیزر یک منبع نور غیرعادی است که با لامپ یا نور فلاش تفاوت دارد. لیزر پرتو نور بسیار باریکی را تولید می‌کند. چنین نوری برای بسیاری از تکنولوژی‌ها و دستگاه‌ها مفید است. آلبرت اینشتین نخستین دانشمندی بود که نظریه تابش القایی را به سال 1917 توضیح داد، نظریه‌ای که به بنیان لیزر تبدیل شد. اینشتین فرض کرد که چنانچه وارونگی جمعیت بین سطوح بالایی و پایینی در سیستم‌های اتمی وجود داشته باشد، می‌توان به تابش تحریک شده و تقویت شده دست یافت و تابش تحریک شده همان فرکانس و فاز تشعشع ضمنی را خواهد داشت. بااین حال دانشمندان و مهندسین تا قبل از دهه 1940 و 1950 کار گسترده‌ای را برای ابداع دستگاهی کاربردی که بر پایه اصول تابش القائی عمل کند، انجام نداند. دانشمندان سرشناسی همچون چارلز تاونز، ژوزف وبر، الکساندر پروخوروف و نیکولای جی باسوف پیشرو این حوزه بودند. دانشمندان و مهندسین ابتدا بر روی میزر (تقویت امواج ماکروویو به وسیله گسیل القائی تابش) تحقیق می‌کردند، دستگاه میزر امواج ماکروویو را برای کاربرد آنی در دستگاه‌های ارتباطی ماکروویو تقویت می‌کند. تاونز و مهندسین دیگر معتقد بودند که می‌توان میزر نوری، یعنی دستگاهی را اختراع کرد که پرتوهای قوی نور را با استفاده از انرژی با فرکانس بالاتر تولید کند؛ این انرژی آن چیزی را تحریک می‌کرد که بعدها مدیوم لیزر نامیده شد. علی‌رغم کارهای اولیه تاونز و پروخوروف، افتخار اختراع نخستین لیزر از آن تئودور مایمن شد؛ مایمن توانست نخستین لیزر را با استفاده از حد واسط یاقوت در سال 1960 اختراع کند؛ این یاقوت با تابش‌های آنی و پرتوان نور شدید تحریک می‌شد. اختراع لیزر نقطه عطفی در تاریخ علم مهندسی بود. دانشمندان با استفاده از لیزر دستگاه‌هایی را اختراع کردند که کاربردهای گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف داشت. پژوهش‌های گسترده‌ای در دهه 1960 در زمینه ابداع تقریباً تمام لیزرهای مهم، مانند لیزرهای شیمیایی و گازی دینامیک پرتوان انجام شد و به جرات می‌توان گفت که کلیه کاربردهای نظامی و صنعتی لیزر در این بازه زمانی کشف شد.

انواع لیزر


 

لیزرهای حالت جامد

لیزرهای حالت جامد بیشترین شباهت را به لیزرهای اولیه دارند. حد واسط چیزی شبیه به میله یاقوتی یا یک کریستال جامد دیگر است و لوله فلاش دور این میله، حداکثر انرژی را به اتم‌های حد واسط می‌رساند. برای این که لیزر جامد عملکرد بهینه را ارائه دهد، ماده جامد باید دوپ شود، دوپ شدن فرایندی است که در آن بعضی از اتم‌های ماده جامد با یون‌های ناخالصی‌ها جایگزین می‌شود تا ماده جامد مقدار انرژی مناسب را برای تولید نور لیزر در یک فرکانس دقیق و معین پیدا کند. لیزرهای حالت جامد پرتوهای پرتوانی را معمولاً در پالس‌های بسیار کوتاه تولید می‌کنند.

لیزرهای گازی

در مقابل، لیزرهای گازی با استفاده از ترکیبات گازهای نجیب (در لیزر اکسایمر)، پرتوهای نور پیوسته‌ را تولید می‌کنند یا این که از دی اکسید کربن (CO2) به عنوان حدواسط استفاده می‌کنند و الکتریسیته در این حدواسط گازی جریان دارد. لیزر CO2 دستگاهی قدرتمند و کارآمد است که در جوشکاری و برشکاری کاربرد دارد.

لیزرهای مایع

لیزر مایع رنگی از محلولی حاوی مولکول‌های رنگی آلی به عنوان حدواسط استفاده می‌کند که وسیله‌ای مانند لامپ قوسی، لامپ فلاش یا لیزر دیگر آن را پمپاژ می‌کند. مزیت شاخص لیزر مایع نسبت به لیزرهای گازی و جامد این است که می‌توان از آن برای تولید کردن طیف وسیع‌تری از فرکانس‌های نوری استفاده کرد و حتی می‌توان آن را به گونه‌ای تنظیم کرد که فرکانس‌های متفاوت را تولید کند.

انواع لیزر در پزشکی


 لیزر CO2

آب موجود در پوست نور لیزر ساطع از لیزرهای دی اکسید کربن را جذب می‌کند، به همین دلیل می‌توان از آن برای جوانسازی و ترمیم پوست، برداشتن تومورهای خوش‌خیم پوستی مانند زگیل، گزانتلاسما، کیست مخاطی، آنژیوم گیلاسی، لوکوپلاکی و ایجاد برش‌های جراحی استفاده کرد.

لیزر دایود

لیزر دایود کاربردهای گوناگونی در پزشکی دارد که از آن جمله می‌توان به فتودینامیک تراپی، تشخیص و جراحی اشاره کرد. دستگاه لیزر دایود مزایای متعددی دارد. چنانچه جراحی با لیزر دایود انجام شود، خونریزی حین عمل به حداقل می‌رسد، ورم کمتر می‌شود و بیمار دردی را تحمل نمی‌کند. همچنین از لیزر دایود می‌توان برای بستن رگ، بریدن بافت و برداشتن سلول‌های سرطانی استفاده کرد.

لیزر Nd:YAG

حد واسط این نوع لیزر نئودیمیوم در ایتریوم ـ آلومینیوم ـ گارنت است و طول موج آن 1064 نانومتر است. ملانین و هموگلوبین لیزر NdYAG را اندکی جذب می‌کند و به همین دلیل برای رفع موهای زائد، درمان ضایعه‌های عروقی، جوانسازی پوست، رفع آکنه و جای جوش و جراحی‌های پوست به کار برده می‌شود.

لیزر Er: YAG

طول موج لیزر Er: YAG 2940 نانومتر است و حدوسط فعال آن اربیوم در ایتریوم ـ آلومینیوم ـ گارنت است. آب موجود در پوست نور این لیزر را جذب می‌کند و به همین دلیل می‌توان از آن برای ترمیم و جوانسازی پوست و برداشتن زائده‌های پوستی مختلف استفاده کرد.

لیزرهای مورد استفاده در درمان کلورکتال


سرطان روده بزرگ و مقعد (کولورکتال) یکی از علل شایع مرگ و میر در مردان و زنان است. این سرطان از مخاط داخلی روده بزرگ به وجود می آید. ممکن است این سرطان در آخرین بخش روده بزرگ که به آن مقعد (رکتوم) گفته می شود به وجود بیاید.یکی از راههای درمانی که امروزه برای درمان بیماری کلورکتال وجود دارد جراحی با لیزر یا جراحی بسته می باشد. از جمله لیزرهایی که می توانند در درمان بیماری کلورکتال مورد استفاده قرار گیرد عبارتند از:

 • لیزر لئوناردو
 • لیزر CO2
 • لیزر Nd:YAG

 ارتباط طول موج و توان لیزر در درمان انواع بیماری‌ها


جراح ویژگی‌های جذب رنگدانه‌های چشمی اصلی را با توجه به اهداف خاص درمان در نظر می‌گیرد و طول موج مناسب نور را انتخاب می‌کند تا صرفاً بافت هدف نور را دریافت کند و کمترین آسیبی به بافت‌های اطراف وارد نشود. بااین حال ناحیه انعقاد موثر (عمق و قطر) نسبت مستقیم با شدت و طول مدت تابش دارد و این عامل‌ها غالباً می‌تواند تفاوت‌های نظری طول موج‌های مختلف را خنثی کند.

لیزر لئوناردو ویژگی‌های آن


کارکرد و ارگونومی دستگاه لیزر لئوناردو مختص کاربردهای پزشکی طراحی شده است. پارامترهای درمان، مانند توان لیزر را می‌توان با استفاده از یک صفحه لمسی تعیین کرد. فهرست با پیمایش آسان و کنترل توسط ریزپردازنده، عملکرد بهینه و مطمئن دستگاه را تضمین می‌کند و به پزشک اجازه می‌دهد که بر جنبه‌های اصلی درمان متمرکز شود. دایودهای لیزر نیمه رسانا جفت شده با فیبر، انرژی برق را به تابش همدوس لیزر با طول موج 980 / 1470 nm +/-30 nm تبدیل می‌کند. حداکثر توان خروجی لیزر لئوناردو، بسته به مدل دستگاه، 15 وات (1470 نانومتر) یا 30 وات (980 نانومتر) است. دستگاه لئوناردو با دو طول موج (980 نانومتر و 1470 نانومتر) یا به صورت تک موجی (1470 نانومتر) عرضه می‌شود.

برتری‌های لیزر لئوناردو


از مهمترین مزایای کلی لیزر لئوناردو می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • خونریزی کمتر: انرژی لیزر همزمان با جراحی، رگ‌های خونی را به صورت خودکار می‌بندد.
 • ورم کمتر: انرژی لیزر رگ‌های لنفاوی را به صورت خودکار می‌بندد.
 • درد کمتر: انرژی لیزر پایانه‌های عصبی را همزمان با حرکت در بافت می‌بندد. در نتیجه بیمار درد کمتری را پس از عمل حس می‌کند.
 • دوران نقاهت کوتاه‌تر: درد، ورم و خونریزی کمتر به این معنا است که بیمار سریع‌تر می‌تواند ترخیص شود و فعالیت‌های معمول خود را ازسربگیرد.
 • کوتاه‌تر شدن زمان جراحی: قابلیت منحصر به فرد لیزر برای ابلیشن (تبخیر یا پاکسازی) بافت، آن را به وسیله‌ای متمایز و فوق العاده برای انجام جراحی تبدیل می‌کند.

انواع لیزرهای لئوناردو


مینی لئوناردو

لیزر مینی لئوناردو دستگاه جدیدی است که حدوداً یک سال است که به خانواده لئوناردو اضافه شده است. این دستگاه سبک و قابل حمل برای درمان بیماری‌های عروقی، هموروئید، فیستول، اختلال‌های گوناگون گوش، حلق و بینی و بیماری‌های زنان به کار برده می‌شود.

لیزر لئوناردو دوال

لئوناردو دوال (Dual ) با توان 45، 100 و 200 وات عرضه می‌شود. این نوع لیزر برای فلبولوژی، پروکتولوژی و عمل‌های کم تهاجمی اورولوژی، زنان و زایمان، ارتوپدی، جراحی قفسه سینه و ریه مناسب است.

کاربرد لیزر لئوناردو در درمان بیماری های مقعدی


برای بیماری های مانند همورویید،فیستول و فیشر ، دستگاه لیزر لئوناردو دوال کاربرد دارد:

جراحی باز و جراحی مهره‌های صدری با هدایت تصویری

 • متاستازکتومی
 • تبخیر تومور (کارسینوم)
 • برش مثلثی بافت ریه
 • جدا کردن متاستازهای عمقی و متعدد ریه
 • تومور و متاستاز عود کننده
 • هموستاز (قطع خونریزی) و بستن فیستول
 • رفع چسبندگی (Adhesiolysis )
 • نمونه‌برداری از بافت برای معاینه بافت‌شناختی

دستگاه تنفسی و ریه

 • انعقاد و ابلیشن تنگی و تومورهای داخل نای و نایژه‌ها
 • رفع انسداد نایژه و جراحی فیستول
 • رفع تنگی نای، تمام عمل‌ها با آندوسکوپ نرم یا سخت انجام می‌شود.

مزایای لیزر دیودی لئوناردو مدل LEONARDO Dual


 • بریدن و انعقاد همزمان
 • بستن رگ، زخم و مجراها توسط لیزر باعث صاف شدن سطح بافت می‌شود.
 • حفظ پارانشیم و جدا کردن دقیق لب‌ها و اجزاء
 • مشخص کردن متاستاز قرار گرفته در موقعیت عمقی و مرکزی
 • امکان تکرار درمان در صورت عود متاستاز وجود دارد.
 • جدا کردن دقیق چند متاستاز در یک عمل
 • متوقف کردن خونریزی (هموستاز)
 • تخلیه ترشحات پس از عمل ظرف مدتی کوتاه

از دیگر مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد

کاربردهای گوناگون و فراگیر

با استفاده از لیزر می‌توان بسیاری از عمل‌های پزشکی را با حداقل تهاجم انجام داد.

کاربرد آسان

 • استفاده آسان از دستگاه به دلیل صفحه لمسی و تنظیمات سریع آن
 • انتخاب بین حالت‌های مختلف از پیش تنظیم شده یا شخصی
 • انتخاب پرتو هدف‌گیری سبز یا قرمز

اقتصادی

 • دو طول موج در یک دستگاه لیزر کوچک و کمجا
 • کاربرد بین رشته‌ای
 • هزینه نگهداری پایین و دیودهای لیزر مطممئن

کاربرد لیزر لئوناردو در درمان بیماری هموروئید(روش LHP)


درمان هموروئید با لیزر (LHP )

این رویکرد برای درمان هموروئید پیشرفته تحت بیهوشی/ بی‌حسی مناسب کاربرد دارد. انرژی لیزر روی مرکز گره هموروئید متمرکز می‌شود. به روش LHP می‌توان هموروئید را صرف نظر از بزرگی آن، بدون آسیب زدن به مخاط یا اندودرم درمان کرد. تشعشع همگن لیزر ساطع از فیبر LHP نتایج زیر را به دست می‌دهد:

 • کاهش بافت گره هموروئید
 • انعقاد شریان‌های ورودی به CCR که لایه‌های هموروئید را تغذیه می‌کند.
 • حفظ حداکثر میزان ممکن از عضله، مخاط و لایه پوششی کانال مقعدی
 • بازیابی ساختار طبیعی بدن

مراحل از بین بردن هموروئید با روش LHP

درمان LHP با لیزر BIOLITEC انجام می‌شود: تارهای فیبر نوری پرتو شعاعی لیزر را به بافت هدف می‌رساند. پرتو لیزر واکنش فیبری را در سلول‌های اندوتلیوم (داخلی) رگ‌های هموروئید و در سلول‌های بافت پیوندی برمی‌انگیزد. واکنش فیبری باعث تنگ یا حتی بسته شدن رگ‌هایی می‌شود که خون را به هموروئید می‌رساند، با قطع جریان خون در هموروئید، زائده کوچک و در نهایت خشک می‌شود. به همین ترتیب واکنش فیبری در بافت پیوندی دور هموروئید باعث انقباض و تثبیت کانال مقعدی می‌شود، در نتیجه مشکل "پرولاپس" هموروئید حل می‌شود. به اختصار می‌توان گفت که با انجام یک عمل کوتاه و ساده کلیه علائم و ناراحتی‌های ناشی از هموروئید، شامل خونریزی، پرولاپس (افتادگی و بیرون‌زدگی) و درد برطرف می‌شود.

چه افراد هموروئیدی میتوانند با روش LHP درمان شوند

بیماران مبتلا به هموروئید درجه دو و سه که عموماً از علائمی مانند اگزما، خارش، وجود خون در مدفوع یا روی دستمال توالت، حس وجود مدفوع در مقعد، احساس درد هنگام اجابت مزاج و افتادگی متناوب رنج می‌برند؛ افتادگی و بیرون زدگی هموروئید را می‌توان جابجا کرد.

محدودیت‌ها:

در شرایط زیر روش LHP همراه با تکنیک‌های جراحی دیگر، عموماً هموروئیدکتومی معمولی انجام می‌شود تا بهترین نتیجه ممکن به دست آید:

 • بیماران مبتلا به هموروئید پیشرفته و درجه 4 با هموروئیدی که امکان کوچک کردن آن وجود ندارد.
 • اجابت مزاج نامنظم یا خونریزی شدید و التهاب مداوم

نکات مهم قبل از انجام LHP

بیمار باید توصیه‌های متخصص بیهوشی را قبل از عمل به دقت رعایت کند:

 • روز قبل از عمل ناهار سبکی، مانند سوپ، ماهی/ گوشت آبپز، سبزیجات، پاستا یا برنج میل کند.

حدوداً دو ساعت پس از صرف ناهار، آمادگی قبل از عمل را با MoviPrep   (محلولی از پلی اتیلن گلیکول و الکترولیت) به شیوه زیر شروع کند:

 • دوز اول دارو، شامل یک لیتر از محلول MoviPrep  در آب را بلافاصله بنوشد.
 • دوز دوم را عصر بنوشد؛ البته اگر عمل بعد از ساعت 11 صبح انجام شود یا بیمار صبح احساس بهتری دشاته باشد، می‌توان محلول را صبح زود نوشید.
 • بیمار باید تقریباً دو ساعت قبل از عمل، نیم لیتر نوشیدنی منیزیم‌دار (Donat Mg ) بنوشد.
 • همچنین بیمار باید همراه با این محلول‌های آماده‌سازی، مایعات کافی، مانند آب، چای و آب میوه رقیق بنوشد تا جبران آب دفع شده از بدن بشود.
 • بیمار باید برای انجام عمل ناشتا باشد.

مزایای درمان هموروئید با روش LHP

با استفاده از کیت درمان هموروئید با لیزر می‌توان انعقاد گره‌های مدور و تکه‌ای هموروئید را انجام داد. تشعشع قابل کنترل انرژی لیزر که بر لایه مخاطی زیر هموروئید اعمال می‌شود، باعث کوچک شدن توده هموروئید می‌شود. به علاوه ترمیم فیبری شکل‌گیری بافت‌های پیوندی جدید را در پی دارد، بنابراین مخاط به بافت زیرین می‌چسبد. عمل با لیزر از افتادگی یا عود افتادگی رکتوم جلوگیری می‌کند. چون در روش LHP برخلاف عمل‌های دیگر، هیچ ماده خارجی وارد مقعد نمی‌شود، خطر تنگی کانال پس از عمل وجود ندارد. زخم نیز برخلاف جراحی‌های معمولی به سرعت التیام می‌یابد، به علاوه عمل با لیزر نیازی به ایجاد برش یا بخیه زدن ندارد. جراح پروب لیزر را از راه پورت پری آنال کوچکی به هموروئید نزدیک می‌کند. به این ترتیب هیچ زخمی در ناحیه مخاط یا آندودرم ایجاد نمی‌شود. در نتیجه بیمار درد کمتری را پس از عمل حس می‌کند و فعالیت‌های معمول خود را ظرف مدت کوتاهی دوباره ادامه می‌دهد.

عوارض جانبی درمان  هموروئید به روش LHP

مانند عمل‌های دیگری که در این ناحیه انجام می‌شود، پس از روش LHP نیز احتمال خونریزی در شدت‌های مختلف وجود دارد. اما اگر بیمار توصیه‌های مربوط به آمادگی قبل از عمل را رعایت کند، خونریزی خفیف خواهد بود.

از نقاط ضعف فعلی روش LHP می‌توان به هزینه بالای عمل به دلیل استفاده از تارهای فیبر نوری یکبار مصرف اشاره کرد. به همین دلیل است که این عمل در مراکز درمانی انگشت‌شماری انجام می‌شود.

کاربرد لیزر لئوناردو در درمان بیماری فیستول(روش FiLaC)


بستن مجرای فیستول با لیزر (FiLaC)

فیستول مجرایی غیرطبیعی است که اندام توخالی (مانند روده بزرگ) را به سطح پوست (برای مثال باسن) یا اندام توخالی دیگر متصل می‌کند. فیستول مقعدی مجرایی است که رکتوم (راست روده) و پوست باسن را به هم متصل می‌کند. چرک و در بعضی موارد، مدفوع از دهانه خروجی فیستول تخلیه می‌شود. تصور می‌شود که فیستول آنال از غدد مقعدی کوچک نشأت می‌گیرد. اگر این غدد عفونی شود، حفره مملو از چرکی ایجاد می‌شود که چرک آن روی پوست تخلیه می‌شود. فیستول مقعدی گاهی پس از پرتودرمانی ایجاد می‌شود. لیزردرمانی FiLaC روش جدیدی برای درمان فیستول مقعدی است که حداکثر مقدار عضله را حفظ می‌کند.

مراحل از بین بردن فیستول با روش FiLaC

مقدار انرژی معینی با پروب لیزر منحصر به فرد به مجرای فیستول رسانده می‌شود. این انرژی بافت فیستول را با حداقل آسیب عضلانی تخریب می‌کند. به این ترتیب لازم نیست که یک جراحی پیچیده برای درمان فیستول انجام شود. جراح پروب لیزر را به آرامی، مرحله به مرحله مانند زیپ بیرون می‌کشد و در نهایت فیستول بسته می‌شود. این پروب نرم و منعطف حتی برای ورود در مجراهای زخم شده و مجراهای بسیار طولانی فیستول نیز مناسب است.

مزایای درمان فیستول با روش FiLaC

پزشک و بیمار از مزایای زیر برخوردار می‌گردند:

 • کمترین آسیب به عضله اسفنکتر وارد می‌شود، در نتیجه بیمار دچار مشکل بی‌اختیاری نمی‌شود.
 • بریدن یا فیستولوموتی مجرای فیستول ضرورتی ندارد.
 • بافت سریع‌تر ترمیم می‌شود و در نتیجه بیمار سریع‌تر می‌تواند فعالیت‌های معمول خود را ازسربگیرد.
 • در صورت لزوم می‌توان آن را همراه با درمان‌های دیگر درمان انجام داد.
 • حفظ بیشترین مقدار ممکن از عضله اسفنکتر و جلوگیری از بی‌اختیاری
 • عدم نیاز به بریدن یا جراحی فیستولوتومی برای درمان فیستول
 • ترمیم سریع‌تر بافت و در نتیجه زودتر شروع کردن فعالیت‌های روزانه
 • امکان انجام همزمان با درمان‌های دیگر
 • تحت کنترل بودن درمان
 • عدم نیاز به برش یا جدا کردن بافت
 • موفقیت عمل با لیزر ارتباطی به طول مجرای فیستول ندارد.
 • چون فیبر منعطف است، می‌توان از آن در مجراهای حلقوی نیز استفاده کرد.
 • عمل با لیزر فقط چند دقیقه طول می‌کشد.
 • لیزرتراپی را می‌توان در کنار دیگر درمان‌های بستن حفره فیستول انجام داد.
به این پست امتیاز دهید.
درمان بیماری های مقعد با لیزر مقعدی لئوناردو با انعقاد بافت نرم
5 از 1 رای